Komunikat: Ostrzeżenie hydrologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż od godz. 12:00 dnia 24 maja 2019 roku do godz. 12:00 dnia 24 maja 2019 roku spodziewane są wzrosty poziomu wody w rzekach zlewni Dunajca, w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a w dalszej kolejności stany alarmowe.

Komunikat: Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż od godz. 18:00 dnia 23 maja 2019 roku prognozuje się wystąpienie opadów deszczu miejscami od 90 do 120 mm. W trakcie opadów deszczu lokalnie mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/godz..

Grybow24.pl: Dzień Strażaka w Grybowie

W niedzielę, 5 maja br., ulicami miasta Grybowa przeszła strażacka defilada z okazji Dnia Strażaka. Strażackie święto zorganizował Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grybowie przy współudziale samorządu Gminy Grybów. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie wszystkich druhów ochotników z terenu gminy i miasta Grybowa, którzy z narażeniem własnego życia niosą bezinteresownie pomoc drugiemu człowiekowi.

Dzień Polskiej Niezapominajki

Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki, który miał miejsce 15 maja. Nasze przedszkolaki poznały “Prawdziwą historię o niezapominajce”, a następnie podczas zajęć plastycznych w grupach, wykonały przepiękne kwiaty.

3-Majowa Górska Dycha

W tym roku po raz pierwszy w Grybowie odbył się bieg na 10000 metrów pod nazwą: „3-Majowa Górska Dycha”, który został wpisany w główne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W ten sportowy sposób chcieliśmy uczcić narodowe święto.

Rządowy program “Czyste powietrze”

Burmistrz Miasta Grybów oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Krakowie zapraszają na spotkanie w sprawie rządowego programu “Czyste powietrze”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła oraz docieplenie budynków.

Roztańczone przedszkolaki

We wtorek (tj. 14 maja) nasze przedszkolaki wzięły udział w I Miejsko-Gminnym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych “Roztańczone Przedszkolaki”. Organizatorem przeglądu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżach.

Karolina Sekuła – kolejny sukces w karate kyokushin

W dniu 11 maja 2019 r. w Wieliczce odbył się prestiżowy Międzynarodowy Turniej SALT CUP w Wieliczce Karate Kyokushin. Karolina po raz kolejny okazała się poza zasięgiem rywalek zdobywając 1 miejsce w kumite w kategorii wiekowej 14-15 lat w wadze – 60 kg.