Może na polskiej ziemi nie powstać wiele rzeczy.
Ta czy inna fabryka – to jeszcze nie będzie najważniejsza strata.
Najważniejsza strata będzie wówczas, gdy naród stanie się niemy,
zalękniony, oderwany od twórczości kulturalnej.

Stefan kard. Wyszyński

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie informuje, że od 1 lipca 2019 r. dział Biblioteka ma zmienione godziny pracy:

  • poniedziałek – w godz. 09:00 – 17:00
  • wtorek/piątek – w godz. 7:30 – 15:30 
Kolejne spotkanie Grybowskiej Grupy Teatralnej
ARTYKUŁY

Zmiana godzin pracy Biblioteki

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie uprzejmie informuje, że w okresie od listopada do grudnia 2019 roku dla Działu Biblioteka ulegną zmiany godziny pracy.

Święto Narodowe Niepodległości: Zawody biegowe

Burmistrz Miasta Grybów oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie zapraszają do aktywnego uczestnictwa w biegowych zawodach sportowych, związanych z obchodami 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – III Półmaraton Grybowski, IV Bieg Niepodległościowy “Z rodziną po medal”.

Zajęcia Grupy Tańca “Nastolatki”

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie informuje, że zajęcia Grupy Tańca “Nastolatki” (dziewczęta z kl. I-V szkoły podstawowej) odbywają się w każdą środę o godz. 16:30 w remizie OSP Grybów-Biała.

Zajęcia kółka plastycznego

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie zaprasza na zajęcia plastyczne które, odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w Bibliotece (ul. Rynek 12). Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci, niezależnie od wieku.

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla

Wielkie święto dla polskiej literatury – Olga Tokarczuk otrzymała Nobla, najważniejsze wyróżnienie dla pisarza na świecie. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka zaprasza wszystkich czytelników do zapoznania się z publikacjami polskiej noblistki.

Życzenia dla najstarszej czytelniczki

W dniu 7 października 2019 r. pospieszyliśmy z życzeniami do najstarszej czytelniczki grybowskiej Biblioteki – Pani Alicji Nowak. Na ręce szacownej Jubilatki złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu pozwalającym przeczytać mnóstwo książek.

Zajęcia Grupy Tańca “Nastolatki”

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie informuje, że pierwsze zajęcia Grupy Tańca “Nastolatki” (dziewczęta z klas od I do V szkoły podstawowej) odbędą się w dniu 16 października 2019 r. (tj. środa) o godz. 16:00 – w remizie OSP Grybów-Biała.

Lubisz rysować lub malować? Te zajęcia sa dla Ciebie!

Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie zaprasza w dniu 14 października 2019 roku na pierwsze zajęcia plastyczne, które będą odbywać się w Bibliotece, w każdy poniedziałek o godz. 16:00. Na zajęciach będziemy wykorzystywać różne techniki plastyczne, rozwijające sprawność manualną. Poznaj świat pełen inspiracji!