Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- „Do boju! Pan Babington i jego niezwykła klasa” TIM HARRIS
- „Strzeżcie się, smoki!” JORGE AGUIRRE, RAFAEL ROSADO
- „Dzień ostatnich szans” ROBYN SCHNEIDER
- „Pieśń złamanych serc” SHEILA WALSH, CINDY MARTINUSEN COLOMA
- „Służące do wszystkiego” JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK
- „Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień” FULTON JOHN SHEEN
„Do boju! Pan Babington i jego niezwykła klasa”
TIM HARRIS
Mnóstwo humoru, przygód, a do tego – szczypta magii! Cóż tym razem wymyśli Pan Babington?
Druga książka najzabawniejszego australijskiego autora książek dla dzieci! Seria, która porwie nawet najbardziej opornych czytelników! Lekcje nie mogą wyglądać tak samo, jeśli prowadzi je sam Pan Babington! Kiedy on pojawia się w klasie, automatycznie włączają się śmiech, dreszczyk emocji i niczym nieograniczona wyobraźnia!
„Strzeżcie się, smoki!”
JORGE AGUIRRE, RAFAEL ROSADO
Claudette powraca – i pakuje się w jeszcze większe kłopoty!
Mont Petit Pierre atakuje horda gargulców złego czarownika Grombacha. Claudette wraz z bratem i przyjaciółką (w ślad za którą podąża siedmiu zakochanych książąt) musi jak najszybciej uratować swojego ojca, zabić smoka i odzyskać miecz, który ochroni jej rodzinne miasteczko.
Claudette jest zabawna, nieustraszona i gotowa stawić czoło smokom.
Ale czy smoki są gotowe stawić jej czoło?
„Dzień ostatnich szans”
ROBYN SCHNEIDER
Lane jest ambitnym siedemnastolatkiem, który ma zaplanowaną przyszłość – jest w niej miejsce na prestiżowy uniwersytet, ale nie na chorobę. Mimo zdiagnozowania u niego lekoopornej gruźlicy postanawia żyć, jak gdyby nic się nie zmieniło. Pobyt w ośrodku dla chorych Latham House traktuje jak przymusowe wakacje.
Sadie na przekór chorobie beztrosko chwyta każdy dzień. Dla wielu osób ośrodek jest jak więzienie, ona znalazła tutaj swoje miejsce. Tu stała się artystką, która wraz z przyjaciółmi stworzyła małą, bezpieczną przystań.
Znajomość z Sadie pomoże Lane’owi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie priorytety są zupełnie inne. Gdy choroba się zaostrza, żadne z nich nie dopuszcza do siebie myśli, że każda chwila może być tą ostatnią.
Nowa książka autorki bestsellera „Początek wszystkiego” to utrzymana w duchu powieści Johna Greena przejmująca, ale i dowcipna historia o życiu wbrew ciężkiej chorobie i o szansach, które mają swój termin ważności.
„Pieśń złamanych serc”
SHEILA WALSH, CINDY MARTINUSEN COLOMA
Ava ma wspaniałe życie. Jej córka niebawem wyjdzie za mąż za odpowiedniego mężczyznę, syn odnosi sukcesy w szkolnej drużynie futbolowej, a firma męża świetnie prosperuje. Ona sama udziela się w kościelnej wspólnocie „Złamane Serca”, która pomaga ludziom w potrzebie.
I nagle wszystko się rozpada. Bezpieczny świat Avy zostaje zburzony, a ona musi zmierzyć się z przeszłością, od której dotąd uciekała. Kiedy wreszcie wydaje jej się, że wszystko sobie poukładała, Ava na progu swojego domu znajduje niespodziankę.
Nowa sytuacja zmusza ją, by wróciła do domu swego dzieciństwa. W tej wędrówce w trudną przeszłość Ava na nowo spotyka Boga. Zaczyna rozumieć, że dotąd próbowała skrywać swoje załamanie za dobrymi uczynkami i wygodnym, bezpiecznym życiem. Przekonuje się, że utrata wszystkiego to zaledwie początek jej podróży. Musi przejść tę drogę do końca – po to, by jej serce mogło zabrzmieć nową pieśnią.
„Służące do wszystkiego”
JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK
Przejmujące losy „białych niewolnic”, kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej. Tych, których w przedwojennej Polsce było najwięcej. Zatrudniane przez mieszczaństwo wiejskie dziewczęta zaczynały służbę mając często 15 lat. Nie miały prawa do urlopu i wypoczynku, pracowały od świtu do nocy za grosze.
Joanna Kuciel-Frydryszak zagląda do ich maleńkich pokoików w eleganckich kamienicach, przypatruje się, co robią, gdy mają wychodne, obserwuje je przy kuchennej pracy, współczuje, gdy muszą oddać swoje często nieślubne dzieci.
Ale praca służącej to mimo wszystko awans i dotknięcie lepszego świata. Dla niektórych służba stanie się przygodą życia. Inne w rodzinie chlebodawców znajdą przyjaciół i opiekunów.
W galerii służących pojawiają się zarówno te, które zapisały się w historii: Anna Kaźmierczak, prababcia kanclerz Angeli Merkel, Teosia Pytkówna, żona Stanisława Wyspiańskiego, Aniela „Ciemna”, która wymyśliła końcówkę Ferdydurke, komunistka Etla Bomsztyk, jak i te bezimienne. Zobaczymy je także podczas drugiej wojny światowej, gdy heroicznie będą pomagać swoim chlebodawcom.
Służące do wszystkiego to także opowieść o stosunkach klasowych oraz o potrzebie dominacji lepiej urodzonych nad biedakami. To momentami zabawna, a czasem gorzka lektura. Na pewno zaś ważna.
„Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień”
FULTON JOHN SHEEN
Książka „Myśl właściwie, żyj szczęśliwie” to doskonała lektura dla każdego, kto potrzebuje duchowego przewodnika w swojej codzienności!
Dowiesz się z niej, jaka jest jedna z głównych tajemnic nauczania abp. Fultona J. Sheena. To właśnie on był pierwszym kaznodzieją, który zdobył sławę jako telewizyjny ewangelizator, a jego najważniejsze przesłanie było bardzo proste – kształtując umysł prawdą możesz żyć dobrze i podobać się Bogu!
Jak to zrobić w dzisiejszych czasach? Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, w czasie których zainspirujesz się słowami autora. Dołączona do każdej sentencji krótka modlitwa pomoże Ci wcielić je w życie.
Książka „Myśl właściwie, żyj szczęśliwie” pozwoli Ci zrozumieć m.in.:
- jakie znaczenie dla życia każdego człowieka ma krzyż?
- dlaczego Jezus został człowiekiem?
- jak zmienia się nasze serce, kiedy służymy innym?
- kim dla każdego z nas powinna być Maryja?
Abp. Sheen był przekonany, że jeśli człowiek ukształtuje swe myśli prawdą, to będzie szczęśliwy, miły Bogu i osiągnie świętość. I właśnie o tym przekonuje w swoich myślach, zebranych w tej książce.