Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- MARTA GALEWSKA-KUSTRA „Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”
- PRACA ZBIOROWA „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”
- KATHARINE MCGEE „Tysiąc pięter”
- PATRYK VEGA „Niebezpieczne kobiety”
- HARLAN COBEN „Obiecaj mi”
- GRAHAM MASTERTON „Niewinna krew”
MARTA GALEWSKA-KUSTRA
„Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Czwarta część przygód Pucia skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Czas na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka wspiera rozwój wymowy dziecka oraz pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego.
PRACA ZBIOROWA
„100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”
100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa publikacja historyczna wydana przez WSiP S.A., stworzona przy współpracy wybitnych rysowników, scenarzystów i historyków.
Ten unikatowy zbiór komiksów powstał by uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz uhonorować uczestników tamtych wydarzeń.
Historia Polski, ukazana w formie kolorowych komiksów, zamknięta w jednej książce to jedyna taka na rynku publikacja, zachwycająca różnorodnością stylu, estetyki i słowa. Podana w nowoczesny sposób, zainteresuje każdego czytelnika!
Antologia to:
- 17 komiksów historycznych stworzonych przez prawie 30 rysowników i scenarzystów – artystów światowego formatu, takich jak m.in. Papcio Chmiel, Bogusław Polch, Zbigniew Kasprzak, Marek Szyszko i Andrzej O. Nowakowski. Komiksy to nie tylko graficzna opowieść o walce o niepodległość, ale również tło historyczne tych wydarzeń;
- więcej niż komiks – Antologia zawiera również 8 artykułów autorstwa wybitnych historyków, pisarzy, językoznawców, badaczy, twórców i krytyków komiksu, będących cennym uzupełnieniem przedstawionych historii;
- wstępy historyczne do każdego komiksu, które – poszerzają wiedzę historyczną czytelnika;
- notki biograficzne przed każdym komiksem, przybliżające sylwetki rysowników i autorów scenariuszy.
Historia zaklęta nie tylko w rysunkach, ale również w typografii – dzięki wykorzystaniu w komiksie odkrytej niedawno czcionki Brygada 1918, pochodzącej z 1929 roku.
KATHARINE MCGEE
„Tysiąc pięter”
Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać.
Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną siedemnastolatką. Wraz z bogatymi rodzicami i przybranym bratem Atlasem mieszkają na tysięcznym piętrze Wieży. Sekret Avery polega na tym, że Atlas jest dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Kocha się w nim również jej przyjaciółka Leda. Jednak jest to nieszczęśliwe uczucie, które wpędza ją w uzależnienie. Sytuację dziewczyny komplikuje podejrzenie, że coś dziwnego łączy jej ojca z Eris, koleżanką Ledy mieszkającą na jednym z niższych pięter… Nikt z bohaterów nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto zna ich tajemnice i może je wykorzystać do swoich celów.
Romanse, sekrety i pogoń za bogactwem – niczym w serialu Plotkara – tworzą bombę tykającą w sercu Wieży. Jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?
PATRYK VEGA
„Niebezpieczne kobiety”
Czy wieczorem spokojnie przeczyta bajkę swojemu dziecku, skoro parę godzin wcześniej znalazła ciało noworodka?
Czy zje obiad z rodziną, jeśli tego dnia czuła smród rozkładających się, kilkutygodniowych zwłok?
Czy mąż zobaczy w niej kochankę, gdy z patrolu wróci ze złamanym żebrem i wybitą szczęką?
Matki, żony, policjantki – poddane niezwykłej presji w wymarzonej pracy. Często to one prowadzą najmroczniejsze śledztwa i osiągają lepsze wyniki niż mężczyźni. Równouprawnienie dotarło do polskiej policji. W 2015 roku 40% nowo przyjętych do tej służby stanowiły kobiety.
Patryk Vega jako pierwszy przedstawia świat policji widziany oczami funkcjonariuszek.
HARLAN COBEN
„Obiecaj mi”
Wszystko przez jeden telefon. Bolitar nie może odmówić pomocy spanikowanej nastolatce. Zabiera ją z ciemnej ulicy i na jej prośbę zawozi pod nieznany adres. I będzie tego żałował.
Dziewczyna znika, a Myron jest ostatnią osobą, która ją widziała. Mimo że od lat nie zajmował się żadną sprawą kryminalną, postanawia odnaleźć dziewczynę, zanim przepadnie na dobre.
GRAHAM MASTERTON
„Niewinna krew”
Słoneczna Kalifornia. Wzięty scenarzysta Frank Bell mieszka wraz z żoną i synem w Los Angeles, wiodąc szczęśliwe życie. Sielanka jednak nie trwa długo. Brutalny akt terrorystyczny odbiera mu jedyne dziecko; mały Danny ginie na skutek wybuchu bomby podłożonej przez zamachowca samobójcę. Żona Franka obwinia go o śmierć chłopca, a on sam ledwie trzyma się przy zdrowych zmysłach. Wkrótce potem Bell zaczyna widywać ducha zmarłego dziecka, a następnie spotyka mężczyznę, który przeżył eksplozję.
Tymczasem na kontynencie dochodzi do kolejnych wybuchów. Pada podejrzenie, że odpowiedzialna za nie jest organizacja o nazwie Dar Tariki Tariquat, dążąca do zniszczenia amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Tylko czy aby na pewno stoją za nią terroryści?
Niewinna krew to powieść, w której klasyczny thriller miesza się z opowieścią o duchach. Na kartach tej książki Graham Masterton po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w rozpętywaniu prawdziwego piekła.