Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- PRACA ZBIOROWA „Mikołajek. Opiekuję się zwierzakami”
- NELA „Nela i skarby Karaibów”
- NINA MAJEWSKA-BROWN „Wakacje”
- JADWIGA CZAJKOWSKA „Ufać zbyt mocno”
- HENNING MANKELL „Morderca bez twarzy”
PRACA ZBIOROWA
„Mikołajek. Opiekuję się zwierzakami”
Mikołajek uwielbia zwierzęta. Kotki, żaby, a nawet… dinozaury. Razem z kumplami chętnie się nimi opiekuje, szuka im domu i wymyśla zabawy. W końcu nie od dziś wiadomo, że zwierzaki to najlepsi przyjaciele dzieci!
NELA
„Nela i skarby Karaibów”
Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja siódma książka. Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat. Przeżyjemy wiele innych fantastycznych przygód!
Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną, bo nie będzie to tylko podróż po Karaibach, ale wyprawa prawdziwych odkrywców.
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!
NINA MAJEWSKA-BROWN
„Wakacje”
Wciągająca, słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu ważne i najważniejsze. Wakacje to historia rodzinnego wypadu do Hiszpanii, przesycona aromatami paelli i bąbelkami cavy.
Gorący klimat, piękna Barcelona i czteroosobowa rodzina. Wyjazd to z jednej strony próba wzmocnienia więzi małżeńskich, a z drugiej wymarzone wakacje życia. Nawet nieprzewidziany przyjazd teściów nie zakłóca wakacyjnej przygody.
Pierwsza część książki w humorystyczny sposób opowiada o tym wszystkim, co może wydarzyć się na wakacjach. Dramatyczny zwrot akcji sprawia jednak, że bohaterka musi na nowo uporządkować i przewartościować swoje życie, uporać się z tajemnicami i skrywanymi dotąd faktami.
JADWIGA CZAJKOWSKA
„Ufać zbyt mocno”
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy…
Blanka ciężko pracowała na sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce, bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych, co jest możliwe tylko wtedy, gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów, którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu, że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów, nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.
Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze, który nigdy nie skruszeje?
Wciągająca opowieść o kobiecie, której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.
HENNING MANKELL
„Morderca bez twarzy”
Skania, zima 1990 roku. Nyström, emerytowany rolnik, słyszy nad ranem wołanie o pomoc dochodzące z domu sąsiadów. Zastaje w nim straszny widok: na podłodze leży zmasakrowany gospodarz, a jego żona, przywiązana do krzesła, siedzi zakrwawiona z zaciśniętą na szyi pętlą. Zanim umrze, wypowie słowo, które wycieka do prasy: „cudzoziemcy”. Wkrótce w płomieniach staje miejski ośrodek dla uchodźców i zamordowany zostaje somalijski imigrant. Kurt Wallander, który prowadzi śledztwo, nie ma wątpliwości, że morderca nie cofnie się przed niczym.