Miejska Biblioteka Publiczna w Grybowie w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- AGNIESZKA GADZIŃSKA „Duch potrzebny od zaraz”
- LIAN TANNER „Muzeum złodziei”
- KASIE WEST „Chłopak na zastępstwo”
- ALEKSANDRA MARININA „Kolacja z zabójcą”
- MARY HIGGINS CLARK „Śladami zbrodni”
- MARIA FREDRO-BONIECKA „Wołyń. Siła traumy”
AGNIESZKA GADZIŃSKA
„Duch potrzebny od zaraz”
Zula i Jędrek wyjeżdżają nad morze do dziadków, którzy prowadzą pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. Nie przypuszczają, że zwyczajne wakacje zamienią się w wielką przygodę. Okazuje się bowiem, że Naleśnikowi grozi bankructwo. Rodzeństwo postanawia za wszelką cenę uratować pensjonat. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi pewna dziewczynka. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że okazuje się ona… duchem. Jak skończy się ta historia?
LIAN TANNER
„Muzeum złodziei”
Świat stworzony z taką starannością , że możesz w niego uwierzyć. Czy tego chcesz czy nie, Muzeum wkroczy w twoje sny.
Ukryta historia niezwykłego Muzeum, chroniona jest przez Opiekunów Tajemnic.
Główną bohaterką jest dziewczyna Goldie Roth. Poznajemy ją w „Dniu Odłączenia”. Dla własnego bezpieczeństwa, każde dziecko w Jewel do tego dnia nosi srebrne łańcuchy. Zagrożenie z zewnątrz, krucha struktura miasta i pościg za dziewczyną, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Siłą tej trylogii jest stworzenie alternatywnej rzeczywistości oraz rozbudowanego magicznego świata. Rewelacyjna grafika, świetna strona internetowa książki, filmowość i rozmach fabularny czynią tę serię porównywalną z najlepszą przygodową fantastyką.
KASIE WEST
„Chłopak na zastępstwo”
Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…
ALEKSANDRA MARININA
„Kolacja z zabójcą”
Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta – nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo.
Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość zabójcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo – jej tropem podąża zawodowy zabójca…
Zbieg okoliczności to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść „rosyjskiej Agathy Christie”, z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.
MARY HIGGINS CLARK
„Śladami zbrodni”
Hanna Connelly, dwudziestoośmioletnia projektantka i wschodząca gwiazda w świecie mody, dowiaduje się, że Doskonałe Repliki Connelly’ego, należąca do rodziny fabryka mebli założona przez jej dziadka została zrównana z ziemią przez wybuch, do którego doszło w środku nocy. Wszystko uległo zniszczeniu: magazyn, salony wystawowe oraz muzeum z bezcenną kolekcją zabytkowych mebli. Co gorsza, aby uciec przed płomieniami, Kate, starsza siostra Hanny, wyskoczyła z okna i teraz ciężko ranna leży w szpitalu, pogrążona w śpiączce farmakologicznej.
Inspektorzy pożarnictwa badający sprawę otwarcie mówią o swych podejrzeniach, że ktoś, może nawet Kate, rozmyślnie doprowadził do wybuchu. Dręczona smutkiem i niepokojem, Hanna nie potrafi zrozumieć, z jakiego powodu siostra poszła do fabryki w nocy. Nie wie jednak, że Kate najbardziej zagrażają osoby mające dostęp do jej szpitalnego pokoju. Jedna z nich zamierza zrobić wszystko, by Kate nie odzyskała przytomności, a także by pokrzyżować szyki dążącej do poznania prawdy Hannie.
MARIA FREDRO-BONIECKA
„Wołyń. Siła traumy”
Siedmioro świadków, trzech komentatorów, dziesiątki spisanych relacji. Ponad siedemdziesiąt lat po rzezi wołyńskiej (1943–44) wracają oni do tamtych wydarzeń, jako ciągle żywej traumy na poziomie jednostkowym i zbiorowym, lokalnymi narodowym. Opowiadają o osobistych doświadczeniach, ukazując niewyobrażalne okrucieństwo wydarzeń oraz ich tło historyczne i społeczne.