Miejska Biblioteka Publiczna w Grybowie w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- MAGDALENA ZARĘBSKA „Kraina nieczytania”
- OPRACOWANIE ZBIORCZE „Przygody przyjaciół z zagrody”
- GRAHAM MASTERTON „Dziewicza podróż”
- JAMES A. LEVINE „Niebieski notatnik”
- JEAN-CHRISTOPHE GRANGE „Pasażer”
MAGDALENA ZARĘBSKA
„Kraina nieczytania”
Kacper i Staś to dwaj bracia, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania. Układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu podczas zabawy z jednej z książek wychodzi Skrzat Literka i nagle – kiedy chłopcy chcą się z nim zaprzyjaźnić – okazuje się, że nieczytanie wiąże się z poważnymi problemami.
Nowy przyjaciel wprowadza braci w świat wyobraźni i pokazuje, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Historia, która porwie serce niejednego czytelnika, napełniając je pozytywną energią i chęcią do działania…
OPRACOWANIE ZBIORCZE
„Przygody przyjaciół z zagrody”
Pięć ciepłych, zabawnych opowiadań o przyjaciołach z wiejskiej zagrody, dla których codzienne i niecodzienne wydarzenia stają się wielkimi przygodami. Maluchy na pewno z zainteresowaniem posłuchają historyjek o zaginionym kurczątku, psotnym koziołku, niezgrabnym osiołku czy o owieczce, która bała się burzy. Dla dzieci uczących się samodzielnego czytania każda opowieść ma pomocne obrazki z podpisami oraz powtórki trudniejszych słów…
GRAHAM MASTERTON
„Dziewicza podróż”
Jest rok 1924. Beztroskie życie Catriony Keys zmienia się niespodziewanie po śmierci ojca, magnata przemysłu okrętowego. Stanley Keys, budowniczy i właściciel „Arcadii”, najbardziej luksusowego statku pasażerskiego na świecie, umiera na tydzień przed jego pierwszym rejsem do Ameryki, zostawiając firmę na granicy bankructwa. Catriona zajmuje miejsce ojca na pokładzie liniowca, stając się obiektem rywalizacji finansistów, pragnących przejąć „Arcadię”. Wchodzi w świat wielkich interesów i wielkich namiętności, hazardu, zabaw do białego rana, przepychu i rozpusty, w którym niepohamowane żądze i intrygi prowadzą do gwałtu i gigantycznych oszustw.
JAMES A. LEVINE
„Niebieski notatnik”
Książka opowiada o Batuk, przedwcześnie dojrzałej piętnastoletniej dziewczynie, która sprzedana w dzieciństwie przez ojca popada w niewolę seksualną. Rzucona w ponurą rzeczywistość Common Street w Bombaju Batuk zaczyna pisać; notuje swoje myśli i obserwacje, tworzy własne fantastyczne opowieści. Pisanie staje się dla niej ucieczką od codziennej egzystencji – w świat marzeń. Ta pięknie napisana powieść, w której tragizm miesza się z humorem, jest zarazem zadziwiająco optymistyczna. Pokazuje, że nawet w najtrudniejszych warunkach można odnaleźć sens życia, nadać wartość własnemu istnieniu. „Arcydzieło, które każe nam zmienić sposób myślenia o człowieczeństwie i naszym miejscu wśród ludzi”.
JEAN-CHRISTOPHE GRANGE
„Pasażer”
Pasażer Jean-Christophe Grangé’a to dramatyczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o ucieczkach psychicznych, wywołanych trudnymi do zaakceptowania wydarzeniami, którym towarzyszy całkowita amnezja. Bohater, François Kubiela, szanowany, ceniony psychiatra i naukowiec, interesujący się bliźniakami i chorymi na amnezję, praktykujący w paryskiej klinice, po traumatycznym przeżyciu tworzy sobie nową osobowość, staje się „pasażerem bez bagażu”. Jego kolejne wcielenia to: Nono, czyli Arnaud Chaplain – fałszerz dokumentów, elegant, bawidamek z Paryża; Narcyz – szalony malarz, którego dziwaczne autoportrety cieszą się wielkim uznaniem znawców sztuki; Victor Janusz – bezdomny, kloszard z Marsylii i wreszcie Mathias Freire – lekarz psychiatra, pracujący w szpitalu dla psychicznie chorych w Bordeaux. Narcyz, Janusz i Freire są wmieszani w zabójstwa bezdomnych, inspirowane mitologią grecką…