NR 4/67 (16)
PAŹDZIERNIK/GRUDZIEŃ 2015
W NUMERZE
- Szanowni Państwo. W dniu 9 grudnia 2014 roku złożyłem ślubowanie i tym samym objąłem urząd Burmistrza Miasta Grybowa. Serdecznie Państwu dziękuję za okazane mi zaufanie i poparcie mojej kandydatury na stanowisko Burmistrza miasta Grybów…
- Grybów przystąpił do programu „KAWKA”. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta Grybów postanowiliśmy przystąpić do programu pn. „Poprawa jakości powietrza. Część 2) KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii” zwanym potocznie programem KAWKA…
- Wybory ławników na kadencję 2016-2019. W dniu 31 grudnia 2015 dobiega końca czteroletnia kadencja ławników sądowych. Zgodnie z art. 160 § 1 i 2 ustawy z dnia 21 lipca 2001r. – prawo o ustroju sądów powszechnych (tj. z 2015r Dz. U. poz. 133) ławników do sądów okręgowych oraz do sądów rejonowych wybierają rady gmin…
- Podsumowanie projektu „Już PŁYWAM” w mieście Grybów. 28 listopada 2015 roku Miasto Grybów zakończyło realizację projektu „Już pływam” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego…
- Z życia Przedszkola. Teatrzyk kukiełkowy. Dbając o wszechstronny rozwój naszych wychowanków, gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy pt. „Mała Syrenka”…
- Wycieczki Koła PTTK nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie. W dniach 29.06 – 05.07.2015r. odbyła się tygodniowa wycieczka Koła PTTK nr 2 w Tatry z bazą noclegową w Zakopanem…
- Mamy wolontariusza roku. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas gimnazjum w Grybowie kolejny już raz organizują akcję „Szlachetna Paczka” wśród uczniów gimnazjum. W akcji wezmą udział wszystkie klasy, które przygotują świąteczne paczki dla potrzebujących…
- Echo Dwójki. Ślubowanie uczniów klas pierwszych. 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość: akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotował Samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunką oraz Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej…
- Liceum Ogólnokształcące w Grybowie świętuje… 96 lat temu w Grybowie powołano do życia gimnazjum – pierwszą szkołę średnią ogólnokształcącą w tym mieście. W 1949 roku gimnazjum to przemianowano na liceum ogólnokształcące , a od 1971 roku liceum otrzymało imię Artura Grottgera…
- Uczniowie grybowskiego Liceum najlepsi w sporcie powiatowym. Po raz kolejny nasze grybowskie Liceum zajęło pierwsze miejsce w Powiecie Nowosądeckim we Współzawodnictwie Sportu Szkolnego Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015…
- Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie najlepszy w kraju w 22. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu. W dniach 1-2 października 2015 roku odbył się finał etapu centralnego 22. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu oraz XXVIII Ogólnopolskie Sympozjum Szkół Staszicowskich…
- Imprezy w Miejskim Domu Kultury. Andrzejkowe popołudnie wróżb. Andrzejki zwane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, noc wróżb dziewczęcych dotyczących miłości i małżeństwa. Dawniej traktowane z powagą, nierzadko poprzedzane postem i rozpoczynane modlitwą do św. Andrzeja…
- Z życia Koła Emerytów. Nasze Koło to Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Grybowie, które zrzesza obecnie 154 członków z terenu miasta i gminy Grybów…
- Reaktywacja Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ – ŚWIAT PRACY” na ziemi grybowskiej i rowerowy rajd niepodległości. W dniu 22 października br. w Urzędzie miasta Grybów w sali posiedzeń miało miejsce I spotkanie druhów Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy”, które reaktywowało swoją działalność na Ziemi Grybowskiej…
- Długa i ciernista droga… cd. Saskatchewan, nazwa brzmiąca całkowicie egzotycznie w Polsce, z perspektywy kanadyjskiej prowincji Kanady o profilu rolniczym wraz ze stolicą Saskatoon pojawiła się w moich planach w momencie gdy mogłem otrzymać zasiłek bezrobotnego…
- Szlachetne zdrowie… cd. Fibromialgia druga co do częstości występowania choroba reumatyczna. Pierwszą jest bez wątpienia Osteoarthritis. Jednakże fibromialgia nie pokaże nam żadnej specyficznej zmiany w badaniach laboratoryjnych…
- Filozofia na co dzień. Święto. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, obok Wielkanocy, chyba najradośniejsze święto w roku. Świętować lubimy, głównie z powodu dni wolnych od pracy oraz możliwości oddawania się przyjemniejszym zajęciom, z biesiadowaniem włącznie…
- Sztuka w okopach I wojny światowej. Wystawa, którą prezentował Miejski Dom Kultury, składała się z reprodukcji dzieł sztuki tworzonych w warunkach okopowych podczas I wojny światowej…
- Rozstrzygnięcie XII konkursu poetyckiego „Echo moich gór”. W dniu 23 listopada został rozstrzygnięty XII konkurs poetycki pt. „Echo moich gór”, który ogłoszony był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grybowie. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie…
- Szlakiem dawnych zamków i dworów w Beskidzie Niskim (10). Dwór Trzecieskich w Miejscu Piastowym. Miejsce Piastowe leży 6 km na południe od Krosna. Położone jest na rozległym pagórku na wysokości 285 – 311 m n.p.m….
- CO? GDZIE? KIEDY? Jak działają i gdzie się mieszczą instytucje w Grybowie?…
- Grybów podczas pierwszej wojny światowej – część 8. Od początku wojny, od czasu mobilizacji, grybowianie zasilali cesarską armię w miarę upływu czasu coraz młodszymi i coraz starszymi rocznikami…
- Zbyszek (dr Zbigniew Skolicki 1941 – 2015). Jego charakterystyczna, masywna, łatwo rozpoznawalna sylwetka była dobrze znana w Grybowie. Tu się urodził, w rodzinnym domu przy ulicy Grunwaldzkiej, w drugim roku okupacji hitlerowskiej; tu wzrastał do zakończenia wojny…
- Wystawa gołębi w Krużlowej. Przez trzy dni, minionego weekendu (4-6 grudnia br.) w budynku remizy OSP Krużlowa Niżna można było podziwiać setki najpiękniejszych i najlepszych gołębi pocztowych hodowców z okręgu Nowy Sącz…
- Pożegnanie Józefy Zagórskiej (1941-2015). W dniu 26 września 2015r. pożegnaliśmy Panią Józefę Zagórską, długoletniego pedagoga, wychowawcę wielu pokoleń grybowian…
- Kącik czytelnika…
- Zagadka Kuriera 4/67…
- Reklamy i ogłoszenia…
ZAŁĄCZNIK
Plik PDF [64 MB]
Kurier Grybowski nr 4/67 (16), październik/grudzień 2015
NR 3/66 (16)
LIPIEC/WRZESIEŃ 2015
W NUMERZE
- Obchody 675-lecia lokacji miasta Grybowa. W bieżącym roku obchodzimy uroczystość 675-lecia nadania praw miejskich dla miasta Grybowa. Pragnę przypomnieć, iż nasze miasto posiada długą i bogatą historię…
- Nowa perspektywa unijna – wybierz, w co chcesz inwestować. Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020 to szansa dla polskich samorządów na pozyskanie nowych środków wspomagających rozwój miast i gmin, zarówno w sferze przestrzennej, jak i technicznej czy społecznej…
- Pierwszy Zjazd Grybowian. W niedzielę 21 czerwca odbył się Pierwszy Zjazd Grybowian. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Grybowie pod przewodnictwem ks. Proboszcza – Kustosza Bazyliki Ryszarda Soroty…
- Kadisz za grybowskich Żydów – uroczystości 73. rocznicy likwidacji getta w Grybowie i egzekucji w Białej Niżnej. W czwartek 20 sierpnia minęło 73 lata od tragicznych wydarzeń, które odmieniły na zawsze oblicze miasta Grybowa. Zlikwidowano wówczas miejscowe getto (liczące 2 000 osób)…
- Szlakiem dawnych zamków i dworów w Beskidzie Niskim (9). Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu k/Krosna mieści się w modrzewiowym dworku z XVIII wieku, obok którego znajduje się budynek Lamusa wybudowanego w miejscu starego spichlerza oraz zabytkowy park o powierzchni 3,5 ha…
- Biblioteka bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”…
- Projekt Comenius 2013-2015 „Five senses” i ostatnie spotkanie w Republice Czeskiej. W czerwcu zakończyliśmy realizację dwuletniego projektu Comenius i jako podsumowanie całości zrealizowanych zadań młodzież w dniach (23-29.06.2015) cieszyła się pobytem w Osek w Republice Czeskiej…
- Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. W dniu 23 sierpnia po porannej Mszy Świętej, w Bazylice Mniejszej grupa pielgrzymów z Grybowa już po raz trzeci wyruszyła rowerami na Jasną Górę…
- Filozofia na co dzień. Jak. Nie chodzi tu o rogate i bardzo włochate zwierzę zamieszkujące azjatyckie wyżyny, ale o wyraz języka polskiego występujący w niezwykle różnorodnych funkcjach i znaczeniach…
- Harcerski sposób na spędzenie wakacji – obóz letni. Nasz letni obóz rozpoczął się 29.06.2015r. około godziny 12:00. Poszliśmy do wcześniej wyznaczonego gniazda, żeby się zorganizować. Na miejscu nastąpiło przedstawienie zastępów. Poznaliśmy skład Kraala…
- Grybów podczas pierwszej wojny światowej – część 7. Końca wojny nie było widać, ludzie więc usiłowali znaleźć jakieś znaki, z których dałoby się przewidzieć kres wojennych zmagań. Niektórzy próbowali kabalistycznych obliczeń. Przytoczę jedno z nich z 1915 roku…
- Szlachetne zdrowie… cd. Idąc za głosem rozsądku, po doznaniach sierpniowych upałów, zadałem sobie pytanie: czy naprawdę chcesz zanudzać swoich czytelników, kolejną porcją wydumanych tematów zdrowotnych, czy też lepiej dać krótki wykład na temat równie uniwersalny co zagadkowy…
- Długa ciernista droga… cd. W poprzednim odcinku wspomnień nakreśliłem wręcz beznadziejną sytuację szukania mieszkania w Toronto, jak też oczekiwania na „internship” w zawodzie lekarskim. Mieszkanie w 11-piętrowym bloku udało się otrzymać dzięki wspomnianym wcześniej znajomościom…
- Czy przesłanie ks. Popiełuszki jest wciąż aktualne? W prefacji o świętych czytamy: „W zgromadzeniu Świętych jaśnieje Twoja chwała, bo dzięki Twojej łasce zdobyli zasługi, które nagradzasz. W ich życiu ukazujesz nam wzór postępowania, przez ich wstawiennictwo udzielasz nam pomocy, a we wspólnocie z nimi dajesz nam obiecane dziedzictwo…
- Giganci na parę. – Volpino, braciszku… Opowiesz mi teraz tą historię o Gigantach na parę? – Dwunastoletnia czarnowłosa dziewczynka patrzyła spokojnie na starszego od niej, wysokiego szarowłosego chłopca siedzącego tuż przy jej łóżku. – Tą o której mi wspominałeś ostatnio…
- Kącik czytelnika…
- Zagadka Kuriera 3/66…
- Reklamy i ogłoszenia…
ZAŁĄCZNIK
Plik PDF [46 MB]
Kurier Grybowski nr 3/66 (16), lipiec/wrzesień 2015
NR 2/65 (16)
KWIECIEŃ/CZERWIEC 2015
W NUMERZE
- Spotkanie „Z książką na walizkach”. W dniach 28-30 maja, po raz czwarty, odbyły się małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod nazwą „Z książką na walizkach”. Jest to największa regionalna impreza czytelnicza, która ma na celu popularyzację książki, czytelnictwa i bibliotek…
- Szlakiem dawnych zamków i dworów w Beskidzie Niskim (8) – Dwór w Trześniowie. Trześniowski dwór zbudowany został w I połowie XIX wieku, na miejscu wcześniejszej rezydencji starostów. Stanowił on wówczas główny element siedliska dworskiego oddzielonego stawami i parkiem od folwarku…
- Konkurs recytatorski wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej „Gimnastyka dla języka”. W dniu 25 maja 2015r., w Piwnicznej Zdrój odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej pod hasłem „Gimnastyka dla języka”…
- Jak przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka. Zbliżające się Święto naszych milusińskich rozpoczęliśmy już w piątek – 29 maja. Tego dnia dzieci z poszczególnych grup udały się na całodniowe wycieczki autokarowe…
- Wizyta Leśniczego. Już po raz drugi w tym roku szkolnym, 9 czerwca 2015 roku odwiedził nas pan Władysław Samek – leśniczy Leśnictwa Nawojowa. Nasz gość przybył do dzieci z ciekawymi materiałami dydaktycznymi oraz pięknymi okazami drzew i krzewów…
- Udział przedszkolaków w konkursach lokalnych. Od najmłodszych lat staramy się, aby dzieci z naszego przedszkola brały udział w różnorodnych przeglądach i konkursach, prezentując swoje zdolności i umiejętności…
- Dzień Mamy i Taty. Serduszka dwa to Ty i ja, walczyka zatańczymy. Uśmiechnij się, bo kocham Cię. Dziś razem się bawimy. Maj to Święto Mamy, czerwiec to Dzień Taty, łącząc te dwa szczególne dni, dzieci zapraszają swoich rodziców na uroczyste spotkania w przedszkolu…
- III Gminny Konkurs Przyrodniczy w SP Nr 1 w Grybowie. 23 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie odbył się III Gminny Konkurs Przyrodniczy dla szkół z całej gminy zatytułowany „Kosmiczna wyprawa – przystanek Ziemia”…
- Mikrofon i melonik w Jedynce – czyli konkurs piosenki angielskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie. „Gdy człowiek jest znudzony Londynem – jest znudzony życiem…” powiedział niegdyś brytyjski pisarz Samuel Johnson… Jakże aktualne okazały się te słowa ponad dwieście lat później – 15 kwietnia bieżącego roku, gdy na scenie grybowskiej „Jedynki” odbywał się konkurs piosenki angielskiej „You Can Sing”….
- Echo dwójki. W ostatnim tygodniu nasza szkoła przyjmowała niecodziennego gościa. 28 maja odwiedziła nas autorka książek dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka. Pisarka opowiedziała o procesie powstawania powieści i zaprezentowała swoje książki, które można było kupić po zakończeniu spotkania i otrzymać specjalną dedykację z autografem…
- Veľký Šariš. Dzień 24 maja 2015 r. sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie spędziło na Słowacji w Veľkým Šariše, uczestnicząc w zawodach sportowych…
- Projekt Comenius w Gimnazjum i wizyta w Rumunii. W ramach realizacji projektu Comenius w dniach 5-11 maja 2015 młodzież: Natalia Gucwa 3c, Kinga Matusik 3c, Weronika Sekuła 2b oraz opiekunowie: Marceli Stanisz i Magdalena Janusz uczestniczyli w spotkaniu międzynarodowym w Rumunii…
- Poznajemy sekret Zawodówki. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie to dynamiczna, jedna z największych szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Nowosądeckim. Szkoła ze 125-letnią tradycją cieszy się dużym uznaniem w regionie…
- Filozofia na co dzień. Wiara. Wiarę najczęściej kojarzymy z religią. Jest to naturalne, bowiem trzon w postawie religijnej stanowią liczne akty wiary, tj. wewnętrzne akceptacje stanów rzeczy nieudowadnianych naukowo czy rozumowo, ale przyjmowanych jako prawdziwe właśnie na mocy wiary…
- Kronika sportowa. Podsumowanie turnieju o Puchar Ziemi Grybowskiej. W dniach 16-17 maja odbyła się III edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego dziewcząt o Puchar Ziemi Grybowskiej…
- Turniej tenisa ziemnego. W dniach 30-31 maja na grybowskim Orliku odbył się turniej tenisa ziemnego – gra deblowa, zorganizowanym przez animatorów orlika…
- Grybów podczas pierwszej wojny światowej – część szósta. Grybowianie doświadczyli pobytu żołnierzy armii obu stron konfliktu – austro-węgierskiej i niemieckiej oraz rosyjskiej. Ich porównanie utrudniają stereotypy, jakie utrwaliły się przez lata. Bo przecież do Austriaków zdążyliśmy się od 1772 roku przyzwyczaić, u boku ich wojsk przelewały krew polskie pułki i Legiony, a Moskale…
- Długa i ciernista droga… Zastanawiam się nieraz, pisząc wspomnienia, jaką wartość niosą one w swoim przekazie? Dochodzę do następującego wniosku. Pisanie wspomnień w formie niebeletrystycznej, można powiedzieć reportażowej, opartej na faktach przeżytych i okolicznościach zdarzeń, daje czytelnikowi przestrzeń do własnych przemyśleń…
- Szlachetne zdrowie… Polifarmacja, neologizm określający mnogość leków i substancji lekopodobnych, tzw. OTC (skrót od Over The Counter) czyli takich, które znajdują się na półkach aptek i nie muszą być przepisywane na receptę, stała się nagminnym zjawiskiem w rozwiniętej cywilizacji…
- Dzieci z Szepczącego Domu. Opowiadanie…
- Imprezy w Miejskim Domu Kultury. 30 kwietnia nasz zespół taneczny Mażore po raz kolejny uczestniczył w Powiatowym Konkursie Tańca Nowoczesnego. Piąta edycja tego konkursu odbyła się w sali sportowo-widowiskowej w Łącku…
- Kącik czytelnika…
- Zagadka Kuriera…
- Reklamy i ogłoszenia…
ZAŁĄCZNIK
Plik PDF [32 MB]
Kurier Grybowski nr 2/65 (16), kwiecień/czerwiec 2015
NR 1/64 (16)
STYCZEŃ/MARZEC 2015
W NUMERZE
- „Jedynka” w Grybowie – możliwy kompleksowy remont jeszcze w tym roku. Po przeanalizowaniu dokumentów związanych z przejętą inwestycją pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 1” w Grybowie podjąłem decyzję o kompleksowym remoncie tego obiektu…
- Długi miasta Grybowa mogą mieć negatywny wpływ na jego dalszy rozwój. Jak Pan ocenia swoje tzw. 100 dni urzędowania? W dniu 10 grudnia 2014 roku o godz. 7:00 rozpocząłem pracę na stanowisku Burmistrza miasta Grybów…
- Bieżące sprawy Grybowa. Osuwisko przy ul. Chłodnej. W miesiącu grudniu przygotowano kartę rejestracyjną osuwiska przy ulicy Chłodnej. Wraz z opinia Państwowego Instytutu Geologicznego złożyło ją do wojewódzkiego zespołu nadzorującego realizację zadań z zakresu przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków…
- Nowa perspektywa unijna – wybierz w co chcesz inwestować. W dniu 11 marca 2015 r. Marszałek Województwa Małopolskiego P. Marek Sowa oficjalnie zaprezentował Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2022…
- Zaznaj pracy w Stróżach. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach pozyskała środki pochodzące z fundusz europejskich(POKL, Działanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) i utworzyła w Stróżach Zakład Aktywności Zawodowej (w skrócie ZAZ)…
- LGD „KORONA SĄDECKA”. Nowe zasady obowiązujące w perspektywie unijnej na lata 2014-2020 umożliwiają Miastu skorzystanie z dofinansowania ze środków jakie oferuje oś IV Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pn. LEADER…
- Rodzina bez przemocy. Materiały informacyjne Ośrodka Pomocy Społecznej w Grybowie…
- Czym jest Karta Dużej Rodziny? Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu…
- Strażacy apelują! W związku z licznymi podpaleniami traw i zarośli na terenie działań naszej jednostki, zwracamy się z apelem o zdrowy rozsądek i zaniechanie tego niebezpiecznego i karygodnego procederu…
- Od jubileuszu X-lecia Klubu HDK „Adma” (od marca 2013 r. do dzisiaj). Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia…
- Turniej Brydża Sportowego. W dniu 25 stycznia 2015r. w Grybowie odbył się XI Noworoczny Turniej Brydża Sportowego, a V turniej pamięci kol. Bronisława Żura…
- Olimpiada Gołębi Pocztowych w Budapeszcie. W Budapeszcie odbyła się XXXIV Olimpiada Gołębi Pocztowych, gdzie polscy hodowcy zdobyli aż 17 medali. Do stolicy Węgier zjechali przedstawiciele 21 federacji narodowych FCI oraz przedstawiciele władz Republiki Węgierskiej…
- Stop wandalom wielkanocnym!!!. Wśród licznych tradycji i zwyczajów jest tzw. psotna noc w zależności od regionów nazywana również dziadowską…
- Filozofia na co dzień. Tabu. Nie jest żadnym odkryciem, że mimo wielkiego przywiązania do wolności, nie wszystko nam wolno. Od najmłodszych lat słyszymy bowiem: nie garb się, nie mów brzydko, nie kłam, nie bij Jasia, nie spóźniaj się…
- Długa i ciernista droga… cd. Konkretne dokonania pozwalające na znalezienie się w wybranym kraju emigracji poprzedzone były długimi rozważaniami jak i gdzie? Jak, gdyż do czasu wyjazdu z Libii mój syn, który ukończył Liceum w Benghazi, pozostawałby z nami przez kolejny rok…
- Szlachetne zdrowie… cd. Gdy piszę ten odcinek rozważań na temat zdrowia, właśnie rozpoczął się Wielki Post, począwszy od Środy Popielcowej. Jest to w kościele katolickim czas bardzo specyficzny…
- Szlakiem dawnych zamków i dworów w Beskidzie Niskim (7.) Dwór Dydyńskich w Strzyżowie – Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej. Dwór leżący na pograniczu Beskidu Niskiego i Pogórza Strzyżowskiego, został wzniesiony około 1786 r. z kamienia rzecznego, następnie gruntownie przebudowany na początku XX wieku…
- Kto odwiedził przedszkole zimową porą? Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas spotkań w rodzinnym gronie, składania życzeń oraz wspólnego kolędowania…
- Dzień Babci i Dziadka w „Dwójce”. 11 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Grybowie odbył się długo oczekiwany Dzień Babci i Dziadka. Niestety, babcie i dziadkowie musieli trochę poczekać na świętowanie…
- Szkolne Koło Caritas. W ”tłusty czwartek” kolejny już raz uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali akcję ”pączek”. W tym roku sprzedano 232 pączki z których dochód jak zwykle przeznaczony jest na „Adopcję serca”…
- Książka jako paszport do świata. Książka jest paszportem do świata, który pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni, przynosi człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju .Dla czytelnika książka może być wiernym towarzyszem życiowym, inicjatorem marzeń albo źródłem mądrości…
- Imprezy w Miejskim Domu Kultury. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 11 STYCZNIA 2015 r. mieszkańcy Grybowa włączyli się w akcję zbierania pieniędzy dla grającej już po raz 23 WOŚP…
- Podsumowanie akcji „Pomoc dla Gruzji”. Pragnę poinformować mieszkańców miasta i gminy Grybów o zorganizowanej przeze mnie akcji pomocy dla misji prowadzonej na terenie Gruzji przez księdza Kamilianina pochodzącego z Grybowa-ojca Pawła Dyla…
- Wracajcie do swojego piwa! W 2005 r. marka grybowskiego piwa była całkowicie zepsuta i mówiono o “naszym” piwie “Zemsta Grybowa”. 17.10.2005 r. w trakcie przetargu w Gorlicach Ivan Chowaniec, ojciec Andreja, kupił nieruchomości i stał się udziałowcem Browaru Grybów…
- Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej. W niedzielę 15 lutego odbył się III Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Małego Pola na hali przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie…
- VII Gala Przedsiębiorczości – wyróżnienie dla „Składnicy”. Gala Przedsiębiorczości „Sądecki Lider Biznesu” zorganizowana została przez starostwo nowosądeckie i Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. Honorowy patronat objął Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej…
- Obraz Serce Pana Jezusa z kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. W bocznym ołtarzu grybowskiej fary, po stronie południowej znajduje się obraz Serce Pana Jezusa namalowany w 1966 r. przez artystkę Marię Ritter…
- Koncert Młodzieżowego Chóru w Grybowie. W święta Bożego Narodzenia mieliśmy okazję po raz drugi uczestniczyć w koncercie, który przygotowany został przez Młodzieżowy Chór, działający przy naszej parafii, wspólnie z Orkiestrą Smyczkową…
- Grybów podczas pierwszej wojny światowej – część 5. Gdy po krótkotrwałych sukcesach wojsk austro – węgierskich ruszył rosyjski walec parowy, uciekały przed nim masy cywilów. Niektórzy zdecydowali się na tyle wcześnie, że mogli zabrać najcenniejsze rzeczy, ale większość ewakuowana przez Austriaków uciekała bez odpowiedniego zaopatrzenia…
- Liceum Ogólnokształcące w Grybowie. Ogłoszenie…
- Historia pewnego robota. Opowiadanie…
- Kącik czytelnika…
- Zagadka Kuriera 1/64…
- Reklamy i ogłoszenia…
ZAŁĄCZNIK
Plik PDF [24 MB]
Kurier Grybowski nr 1/64 (16), styczeń/marzec 2015