Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- STEVE HOCKENSMITH, BOB „PFLUGFELDER” SCIENCE „Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara”
- CHRISTINA ALVNER, MARTIN WIDMARK „Nelly Rapp i księga czarodzieja”
- COURTNEY SUMMERS „Sadie”
- KATARZYNA NOSOWSKA „Powrót z Bambuko”
- FRANCINE RIVERS „Potęga miłości”
- WENDY HOLDEN, ZUZANA RUZICKOVA „Moje życie pełne cudów. Prawdziwa historia kobiety, która dzięki muzyce przetrwała piekło trzech obozów”
STEVE HOCKENSMITH, BOB „PFLUGFELDER” SCIENCE
„Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara”
Po zamieszaniu, jakie wywołało pojawienie się Nikiego i Tesli i ich szalonego wujka Newta w X-tremalnym Naukorium, rodzeństwo miało nadzieję zrelaksować się na planie filmowym, na który dzieciaki zaprosiła ciocia ich kumpla DeMarca. Niestety i tym razem ważniejsza okazała się zagadka kryminalna, którą trzeba było rozwiązać, konstruując filmowe gadżety i wcielając się w rolę zomboida!
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
CHRISTINA ALVNER, MARTIN WIDMARK
„Nelly Rapp i księga czarodzieja”
Upiorna agentka świetnie sobie już radzi z potworami, duchami i upiorami. Ale czy poradzi sobie z klątwą, która dotknęła całe miasto? Nelly Rapp zrobi wszystko, żeby je ocalić!
Mieszkańcy Straszewa są zasmuceni i wylęknieni – spotykają ich nieustanne przykre wypadki. Czy to możliwe, że źródło ich nieszczęść mieści się w tajemniczym zamku nieopodal? Nelly Rapp postanawia to sprawdzić. Towarzyszy jej Walle, któremu Nelly decyduje się wyjawić swoją tajemnicę. Ale czy chłopiec uwierzy, że jego przyjaciółka ukończyła Upiorną Akademię? A może sam spróbuje stanąć do walki z nieczystymi siłami…
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
COURTNEY SUMMERS
„Sadie”
Sięgnij po thriller, który zmrozi krew w Twoich żyłach! Poznaj jedną z najpopularniejszych amerykańskich powieści roku 2018. Nominowana do Goodreads Choice Awards zajęła 2. miejsce na liście Best YA Fiction.
Sadie nie ma łatwego życia. Dorastając bez rodziców, wychowuje swoją siostrę Mattie i choć życie ich nie rozpieszcza, najgorsze dopiero nadejdzie.
Kiedy Mattie zostaje znaleziona martwa, cały świat Sadie się rozpada. Po nieudanym dochodzeniu policyjnym jest zdeterminowana, aby znaleźć zabójcę i wymierzyć mu sprawiedliwość.
West McCray, który prowadzi audycje radiowe poświęcone małym, zapomnianym miasteczkom w Ameryce, podsłuchuje historię Sadie na zapyziałej stacji benzynowej. Dziennikarz wkrótce zaczyna mieć obsesję na punkcie odnalezienia dziewczyny, która zaginęła w trakcie poszukiwań mordercy swojej siostry. Nagrywa podcast, w którym relacjonuje, jak podąża śladami Sadie, starając się odkryć jej losy i odnaleźć ją samą, zanim będzie za późno.
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
KATARZYNA NOSOWSKA
„Powrót z Bambuko”
Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.
Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.
Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
FRANCINE RIVERS
„Potęga miłości”
Rzecz dzieje się w krainie złota, w Kalifornii, w roku 1850. To czasy, w których mężczyźni gotowi byli sprzedać swoją duszę za torbę złota, a kobiety sprzedawały swoje ciała, żeby znaleźć dach nad głową. Według Angel, od mężczyzn nie można było oczekiwać niczego innego, jak tylko oszustwa i zdrady. Sprzedana w dzieciństwie do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią. Najgorętszą niechęć żywiła do mężczyzn, bo to oni wykorzystywali ją i porzucali, zostawiając w jej wnętrzu przerażające poczucie pustki. Wtedy spotkała Michała Ozeasza.
Michał we wszystkim pragnął postępować zgodnie z Bożym sercem, dlatego posłuszny Jego wezwaniu, ożenił się z Angel i obdarzył ją bezwarunkową miłością. Powoli, dzień po dniu, udowadniał swoim życiem, że nie spełni gorzkich oczekiwań żony. W końcu serce Angel zaczęło topnieć, bez względu na to, jak bardzo pragnęła się temu przeciwstawić. Niestety, wraz z tą nieoczekiwaną przemianą serca, Angel zaczęła odczuwać miażdżące poczucie winy i braku własnej wartości.
Rozpoczęła się jej ucieczka. Ucieczka z powrotem w ciemność, ucieczka od podążającej za nią wytrwale miłości męża, ucieczka w przerażeniu z powodu niemożliwej już do ukrycia prawdy. Uzdrowienie jej ran musiało przyjść od Tego, który kochał ją bardziej niż Michał Ozeasz… Tego, który nie chciał już nigdy wypuścić jej ze swoich objęć. Opowiadając na nowo przejmujące przesłanie biblijnej księgi Ozeasza, powieść „Potęga miłości” przedstawia obraz bezwarunkowej, odnawiającej, bezgranicznej miłości Boga w sposób, który ma moc przemienić ludzkie życie.
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
WENDY HOLDEN, ZUZANA RUZICKOVA
„Moje życie pełne cudów. Prawdziwa historia kobiety, która dzięki muzyce przetrwała piekło trzech obozów”
Lata 30., Czechosłowacja. Zuzana dorasta otoczona muzyką. Sielankowe dzieciństwo przerywa zajęcie jej kraju przez nazistów. Jako Żydówka staje się osobą niepożądaną, której po kolei odbiera się wszystko, co kocha.
Razem ze swoją rodziną trafia do kolejnych obozów. W Auschwitz po raz pierwszy staje się numerem, odbiera się jej prawo do człowieczeństwa. Głoduje. Patrzy, jak odchodzą kolejne bliskie jej osoby. Walcząc o jedzenie w Bergen-Belsen, odmraża sobie ręce, które już nigdy nie będą w pełni sprawne. Jest świadkiem największego okrucieństwa w dziejach. Jej jedynym talizmanem jest muzyka, która przypomina jej, że świat może być piękny.
Niezwykła historia światowej sławy klawesynistki Zuzany Růžičkovej, opowiedziana przez bohaterkę w ostatnich tygodniach jej życia.
Piękna opowieść o muzyce, miłości i przetrwaniu.
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)