Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- MAGDALENA ZARĘBSKA „Artek i bardzo długi tydzień. Mój mały świat”
- JUSTYNA BEDNAREK, JAGNA KACZANOWSKA „Gorsza siostra”
- GREGORY BERNS „Jak kochają nas psy. Tajemnice psiego mózgu”
- MAŁGORZATA ROGALA „Ostatni skok”
- PAWEŁ KAPUSTA „Pandemia. Raport z frontu.”
- TOSCA LEE „Potomkowie”
- TOSCA LEE „Pierworodna”
MAGDALENA ZARĘBSKA
„Artek i bardzo długi tydzień. Mój mały świat”
Przed Artkiem długi tydzień, w którym jego świat – chwilowo bez mamy – przewróci się do góry nogami. Seba, mały braciszek, chyba nie zna powagi sytuacji. A tata?
Hm, trzeba przyznać, że miewa niezłe pomysły, ale on zupełnie nie jest mamą! Z odsieczą przychodzą też dziadkowie i wtedy… robi się jeszcze inaczej niż do tej pory.
Źródło: LubimyCzytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
JUSTYNA BEDNAREK, JAGNA KACZANOWSKA
„Gorsza siostra”
Nowa książka autorek „Ogrodu Zuzanny” i „Galopem po szczęście”!
Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę – Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ratować córkę za wszelką cenę! Okazuje się, że tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku. Podczas rodzinnego spotkania okazuje się, że wuj Urszuli, benedyktyn z Tyńca, zna rodzinną tajemnicę. Przysięgał milczeć, jednak w tej sytuacji uznaje, że sprawa życia i śmierci zwalnia go z jej dotrzymania. Okazuje się, że jest jeszcze jedna szansa na znalezienie dawcy… półsiostra Uli. Jak zmieni się życie rodziny po odsłonieniu wieloletniej tajemnicy? I czy pojawi się szansa na uratowanie Idy?
Daj się porwać tej poruszającej powieści!
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
GREGORY BERNS
„Jak kochają nas psy. Tajemnice psiego mózgu”
Pies to ponoć najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy faktycznie żywią do nas takie same uczucia, jakimi je obdarzamy? Rozpoczynając Projekt Pies, Gregory Berns, neuronaukowiec z Uniwersytetu Emory’ego, postanowił odpowiedzieć na dręczące go pytanie: co czuje mój pies?
Berns i Callie – chuda i płochliwa kundelka – wyruszyli w niezwykłą podróż, dzięki której udało się po raz pierwszy rzucić światło na wewnętrzne funkcjonowanie psiego mózgu. Po drodze musieli pokonać liczne przeszkody techniczne, prawne i obyczajowe. Już samo wykorzystanie rezonansu magnetycznego wymagało oswojenia Callie ze skanerem i nauczenia jej zachowania spokoju podczas krótkiego badania. Badania Bernsa doprowadziły do zaskakujących odkryć, które ujawniły mechanizmy miłości i empatii, jaką psy okazują ludziom.
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
MAŁGORZATA ROGALA
„Ostatni skok”
By odkryć prawdę, najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości.
Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności, wykorzystując sytuację na parkingu przed halą, kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią. Świadkiem rabunku jest świeżo upieczona policjantka Zofia Maciejka, która rzuca się w pogoń za sprawcą, ale gubi jego ślad.
Podczas pokazu akrobatycznego w cyrku, w którym pracuje Bielewicz, dochodzi do wypadku. Poszkodowana zostaje Nadia – partnerka Bielewicza. Gdy gasną cyrkowe światła, rozpoczyna się prawdziwe życie.
Dwa lata później drogi bohaterów znów się krzyżują. Kto stoi za brutalną napaścią na właścicielkę znanej firmy jubilerskiej? Czy wydarzenia mają związek z tymi sprzed dwóch lat? Jak potoczyły się losy bohaterów po feralnym wieczorze? Rasowy kryminał, w którym podobnie jak w cyrku, nic nie jest do końca oczywiste…
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
PAWEŁ KAPUSTA
„Pandemia. Raport z frontu”
Pandemia zmieniła życie większości z nas. Dziś żyjemy w rzeczywistości, którą staramy się oswoić mianem „nowej normalności”.
Co działo się na linii frontu podczas pierwszej fali zachorowań na koronawirusa? Jak wyglądały te pełne napięcia, obaw i dramatów dni? Jak sobie radzili ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności laboratoryjni – osoby bezpośrednio stawiające czoła nowemu zagrożeniu i walczące o życie i zdrowie innych?
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
TOSCA LEE
„Potomkowie”
Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość: Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)
TOSCA LEE
„Pierworodna”
Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość Audry. Wymazane na jej własne życzenie wspomnienia zostały jej zwrócone. Wreszcie Audra wie, dlaczego to zrobiła – by uratować córeczkę.
Teraz musi znaleźć swojego największego wroga, Historyka, i położyć kres trwającej od wieków wojnie między Potomkami a Dziedzicami – raz na zawsze. Ale najpierw musi uratować swojego męża Lukę, który jest więziony przez Dziedziców. Nie jest to proste, a sprawy komplikują się dodatkowo, ponieważ Audra działa poza prawem. Nie ułatwia zadania także fakt, że kobieta zmaga się z rosnącą potęga swej mocy i jej bolesnymi skutkami ubocznymi.
Źródło: Lubimyczytac.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki)