Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- „W zdrowym ciele zdrowy duch” PATRYCJA WOJTKOWIAK-SKÓRA
- „Sekrety starej szkoły” ANIELA CHOLEWIŃSKA-SZKOLIK
- „Hazel Wood” MELISSA ALBERT
- „Fabryka lalek”ELIZABETH MACNEAL
- „Jedyna historia” JULIAN BARNES
„W zdrowym ciele zdrowy duch”
PATRYCJA WOJTKOWIAK-SKÓRA
„W zdrowym ciele zdrowy duch” to zbiór wierszyków medycznych przybliżających dzieciom działania służby zdrowia – podpowiadających w jakim przypadku do jakiego specjalisty należy się udać, gdzie pójść na pobranie krwi, a gdzie na szczepienie i gdzie wykupić receptę. Wszystko to przekazane jest w humorystyczny sposób, doskonale dostosowany do sposobu postrzegania świata przez najmłodszych odbiorców.
Warto uczyć dzieci, jak dbać o zdrowie.
Źródło: Empik.com
„Sekrety starej szkoły”
ANIELA CHOLEWIŃSKA-SZKOLIK
Ani w rodowym zamku barona von Borga, ani w pałacyku wśród róż w Rozalinie Oko Diablicy nie zostało odnalezione. Jednak Marysia, Rafał, Kamil, Marek i Julka tak łatwo się nie poddają. Kiedy Kamil odkrywa, że jego ulubiony nauczyciel – Drabina, również jest zainteresowany odszukaniem klejnotu, rozwiązanie tajemnicy staje się coraz bardziej skomplikowane. Jednak poszukiwania nabierają tempa! Podczas przygotowywania projektu na 70-lecie szkoły Kamil zauważa w starej kronice zdjęcie z tajemniczym znakiem…
Jakie tajemnice skrywa stary geograf, pan Krzemykowski? Co ma wspólnego szkoła z van Borgami? Czy przyjaciołom uda się rozwiązać tajemnicę klucza z różą i czy ktoś odnajdzie w końcu Oko Diablicy?
„Na tropie czarnego klejnotu” to seria kryminalno-sensacyjnych powieści pełnych zabawnych sytuacji, intryg, poszukiwania skarbów, szkolnych przygód i przyjaźni.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Hazel Wood”
MELISSA ALBERT
Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.
Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Fabryka lalek”
ELIZABETH MACNEAL
Wciągająca jak „Pachnidło”, entuzjastycznie przyjęta przez media i czytelniczki w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pełna aury niesamowitości, będąca połączeniem romansu i thrillera z kunsztownie oddanymi realiami wiktoriańskiego Londynu.
Londyn, rok 1850. W Hyde Parku powstaje największe wesołe miasteczko, jakie miasto kiedykolwiek widziało. Pośród tłumu gapiów Iris Whittle, początkująca artystka, spotyka Silasa, kolekcjonera ciekawostek, urzeczonego wszystkim, co dziwne i piękne. On jest nią wprost oczarowany, ona traktuje jak nic nie znaczący epizod. Pewnego dnia malarz prerafaelita Louis Frost prosi Iris, by pozowała mu do obrazu. Dziewczyna zgadza się pod warunkiem, że ten nauczy ją malować. Kobieta w malowaniu odnajduje swoją pasję, poznaje świat, o jakim nie śmiała nawet marzyć. Nie wie jednak, że zło czai się w cieniu. Od dnia przypadkowego spotkania obsesja Silasa na punkcie dziewczyny rośnie i przyjmuje dramatyczny obrót – mężczyzna wiedziony stworzoną w swojej głowie wizją porywa Iris i zamyka w piwnicy, żeby mieć ją tylko dla siebie.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Jedyna historia”
JULIAN BARNES
Historia miłosna przepełniona czystym pięknem, głębokim smutkiem i głęboką prawdą.
„Większość z nas ma tylko jedną jedyną historię do opowiedzenia. Nie chodzi mi o to, że w naszym życiu dzieje się tylko jedno coś: są niezliczone wydarzenia, które przekształcamy w niezliczone historie. Ale naprawdę liczy się tylko jedna historia, którą warto opowiedzieć. Ta jest moja”.
Pewnego lata w latach sześćdziesiątych, na przedmieściach południowego Londynu, Paul wraca z uniwersytetu w wieku dziewiętnastu lat. Matka namawia go do wstąpienia do klubu tenisowego. W turnieju w mieszanym debla gra z Susan Macleod, znakomitą zawodniczką, która ma czterdzieści osiem lat. Pewną siebie, ironiczną i zamężną, z dwiema prawie dorosłymi córkami. Staje się szybko również ciepłą towarzyszką, ich więź jest natychmiastowa. I wkrótce, nieuchronnie zostają kochankami.
Po dziesięcioleciach Paul wspomina, jak się zakochali, jak wyzwolił Susan z nieudanego małżeństwa i jak – stopniowo, bezlitośnie – wszystko się rozpadało, a on sam starał się zrozumieć zawiłość i głębię ludzkiego serca. Jest to wstrząsająca opowieść o bezradności, oddaniu się i o tym, jak pamięć może nas oszukać, zawieść i zaskoczyć. Jak to ujął Paul: „pierwsza miłość ustawia Ci życie na zawsze”.
Źródło: LubimyCzytac.pl