Wiele już napisano o Matkach i dla Matek. Trudno zamknąć w słowach matczyny, codzienny trud. Radości i smutki, czasem boleści dni, miesięcy, lat. Dziękując naszym wspaniałym i kochanym mamom zachęcamy do chwili wytchnienia właśnie z książką. Z książką o Nich – bohaterkach rodzin.
„Matka i córka”
ALBERTO MORAVIA
Alberto Moravia, urodzony w 1907 r. w Rzymie, należy do najpopularniejszych współczesnych powieściopisarzy włoskich i cieszy się sławą światową.
„Matka i córka” to pełna napięcia i wzruszająca historia dwóch kobiet, które wojna światowa wyrwała z cichego domu na Zatybrzu i rzuciła w wir dramatycznych zdarzeń. Powieść ta była tłumaczona na wiele języków, a oparty na niej film, który wyświetlano również na polskich ekranach, przyczynił się do tym większego jej rozgłosu.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Makatka”
DOROTA SZELĄGOWSKA, KATARZYNA GROCHOLA
Makatka, czyli Rok Matki i Córki, trwa od września do września.
A w rodzinnym kalendarzu: czasem słońce, czasem deszcz, pogoda lub niepogoda, radość i rozczarowanie, kłótnie i kompromisy. Ale zawsze panuje miłość.
Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska w jedynym w swoim rodzaju dialogu dwóch kobiet w różnych rolach: matki i dziecka, dwóch matek, babci i matki. Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia, przywołują wspomnienia, opowiadają o ważnych dla siebie ludziach, miejscach i wydarzeniach.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Z miłości do dziecka”
BETTY MAHMOODY
W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka „Tylko razem z córką” znalazła się na szczycie listy bestsellerów.
W książce „Z miłości do dziecka” Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.
Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Niemożliwe. Prawdziwa opowieść o cudach, niezłomnej wierze matki i wskrzeszeniu jej syna”
JOYCE SMITH, GINGER KOLBABA
Gdy Joyce Smith wyrażała zgodę na nocowanie swojego syna u zaprzyjaźnionej rodziny, nie mogła wiedzieć, że kilka najbliższych godzin stanie się najtrudniejszymi chwilami jej życia. Nie wiedziała też, dlaczego jej matczyne serce tego dnia pełne było dziwnych obaw. Jak się okazało, nie bez powodu. Czternastoletni John wraz z dwoma przyjaciółmi weszli na wyjątkowo tamtego roku zamarznięte jezioro. Cienka tafla nie wytrzymała jednak ciężaru chłopców. Dwóm z nich udało się wydostać z mającej zaledwie cztery stopnie Celsjusza wody, trzeciego – syna Joyce – z lodowatej otchłani wydobyto dopiero po dwudziestu minutach.
Z medycznego punktu widzenia nie miał żadnych szans na przeżycie, a prowadzący reanimację lekarz był gotów stwierdzić zgon chłopca…
Wszystko to, co wydarzyło się od tego momentu, współczesna medycyna kwituje jednym słowem: „niemożliwe”. Jednak kochająca matka, która w modlitwie wezwała na pomoc Najlepszego Lekarza, to słowo odrzuciła daleko poza siebie i skupiła się na jednym – na błaganiu Boga, by wbrew wiedzy, doświadczeniu i opiniom personelu medycznego przywrócił jej synowi pełnię zdrowia…
Źródło: LubimyCzytac.pl
„Moja mama”
MAYANA ITOIZ
Każdego wieczoru przed snem dziecko zaprasza do wspólnej zabawy najważniejszą osobę na świecie… swoją mamę.
Książka Mayany Itoiz pt. MOJA MAMA to wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, o wspólnym opowiadaniu bajek, które nie tylko przygotowują do snu, ale też wzmacniają uczuciową wieź między rodzicem a dzieckiem.
Poranek w biegu, w ciągu dnia mnóstwo spraw. Dopiero wieczorem, kiedy kładziemy się spać naprawdę jesteśmy razem, możemy się poprzytulać, spokojnie porozmawiać i poczytać na dobranoc. Każdego dnia wymyślamy wspaniałe historie, czasem to my opowiadamy je dzieciom, czasem dzieci nam. Wkraczamy do innego świata, w którym stajemy się bohaterami naszych opowieści. Każdego dnia rozpoczyna się nowa opowieść.
Źródło: LubimyCzytac.pl