Spotkanie z Mikołajem w MCKCiE
Z niewielkim wyprzedzeniem bo 1 grudnia 2018 r., do Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, przybył z artystycznym podarunkiem Święty Mikołaj.
Z niewielkim wyprzedzeniem bo 1 grudnia 2018 r., do Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, przybył z artystycznym podarunkiem Święty Mikołaj.
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż od godz. 22:00 dnia 04 grudnia 2018 roku do godz. 08:00 dnia 05 grudnia 2018 roku prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna -3 °C. Temperatura minimalna gruntu -4 °C.
„Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, „Smog zabija” – między innymi takimi hasłami dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grybowie zachęcały w środę, 28 listopada br., mieszkańców osiedla Biała Wyżna, by nie palili śmieci w piecach domowych.
W dniu 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grybowie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu „Podróż po regionach Polski”. W tym roku poświęcony był on stolicy Polski – Warszawie. W rywalizacji wzięło udział 8 uczniów z klas drugich i trzecich, reprezentujących 4 szkoły z terenu miasta i gminy Grybów.
„Seks dla opornych” to komedia małżeńska: para z długoletnim stażem usiłuje rozbudzić dawno porzuconą namiętność. W przedstawieniu 24 listopada przy pełnej sali, oglądaliśmy w sali widowiskowej MCKCiE, małżonków już sobą nieco znudzonych, ale wciąż gotowych na walkę o swoje małżeństwo.
Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe: AMELIA COBB „Zosia i jej zoo. Figlarna panda” BARBARA KOSMOWSKA „Kolorowy szalik” AMIE KAUFMAN, JAY KRISTOFF „Illuminae [Tom 1]” MICHAEL PALMER, DANIEL PALMER „Trauma” ANNA SZCZĘSNA „Gang różowych kapeluszy”
Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Wielce prawdopodobnym się wydaje, że kolebką tych wierzeń jest starożytna Grecja.