Fundacja Badań i Rozwoju Nauki realizuje cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób poruszane są tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę.
Z tą chorobą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań. Wystarczy tylko wymienić choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.
– Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących. – Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie.
Do prowadzenia webinariów udało się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog.
Wykłady pt. „Ogarnij cukier” będą odbywały się do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20. Interaktywny wykład online składa się z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, podczas której każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.
Harmonogram i tematyka wszystkich webinariów na stronie: www.ogarnijcukier.pl.
Opr: (szel)
Udział w webinariach jest bardzo prosty – wystarczy mieć dostęp do komputera lub urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Użytkownicy Facebooka będą mogli śledzić transmisję live na oficjalnym profilu FB Fundacji Badań i Rozwoju Nauki oraz zadawać prowadzącym pytania. Z myślą o osobach, które nie korzystają z social media, udostępniona zostanie możliwość obejrzenia części teoretycznej każdego w webinariów na stronie internetowej Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Link do każdego z wykładów będzie dodawany przy opisie każdego z webinariów.
Wykłady będą nagrywane i udostępnione na stronie internetowej Fundacji BiRN. Gwarantuje to możliwość zapoznania się z tematami poruszonymi w webinarium już po jego emisji.