Grybów, dn. 2016.12.14
Witam wszystkich zebranych na obradach XXIX sesji Rady Miejskiej w Grybowie.
PANIE PRZEWODNICZĄCY,
WYSOKA RADO,
SZANOWNI I DOSTOJNI GOŚCIE,
SZANOWNI PRACOWNICY URZĘDU MIEJSKIEGO w GRYBOWIE.
12 grudnia 2016 roku w Urzędzie Miejskim miało miejsce otwarcie ofert i rozstrzygnięcie postępowania przetargowego dotyczącego odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Grybowa Postępowanie przetargowe podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła odbioru odpadów komunalnych zmieszanych, natomiast druga część dotyczyła odpadów komunalnych segregowanych.
Na realizację zadań dotyczących pierwszej części zostały złożone dwie oferty , jedna przez firmę MPGK Sp. z o. o. w Grybowie, a druga oferta to oferta firmy SVEZ Sp. z o.o. oddział Nowy Sącz, co zaś dotyczy się drugiej części odpadów segregowanych, została złożona jedna oferta przez firmę SURPAP S.C. z Nowego Sącza.
W wyniku dokonanej oceny ofert komisja przetargowa stwierdziła, iż:
- w części pierwszej zamówienia oferta z największą ilością punktów t. j. oferta firmy MPGK Sp. z o.o. w Grybowie spełniła wszystkie warunki udziału w postępowaniu, oraz zawierała wszystkie dokumenty wymagane przez Zamawiającego. Oferta nie przewyższyła środków jakie Zamawiający zabezpieczył na wykonanie zadania. W związku z powyższym dokonano wyboru Wykonawcy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych,
- w części drugiej zamówienia oferta firmy SURPAP S.C. spełniła warunki udziału w postępowaniu oraz zawierała wszystkie dokumenty wymagane przez Zamawiającego. Oferta jednak przewyższa środki jakie Zamawiający zabezpieczył na wykonanie tej części zadania. W związku z tym Zamawiający unieważnił postępowanie przetargowe w tej części zamówienia, oraz 14 grudnia ogłosił drugi przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych.
30 listopada 2016 roku Miasto Grybów zakończyło realizację projektu „Już pływam” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.
W projekcie trwającym od 14 marca do 30 listopada 2016 r. uczestniczyło 45 uczniów, w tym 30-tu ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz 15-tu ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grybowie. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Centrum Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym im. Ojca Pio w Stróżach pod fachową opieką instruktorów i ratowników. Nauka pływania prowadzona była raz w tygodniu w cyklu dziewięciu dwugodzinnych lekcji. Projekt obejmował 18 godzin nauki pływania dla każdego uczestnika.
Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie jak i z zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania, rozważnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie podnieśli ogólną sprawność fizyczną korygując poprzez zabawę wady postawy i skrzywienia kręgosłupa.
Całkowita wartość projektu wynosiła 11 513 złotych, w tym 3 600 zł. Miasto otrzymało z dotacji celowej Województwa Małopolskiego.
SZANOWNI PAŃSTWO
W dniu dzisiejszym podejmujecie Państwo uchwałę w sprawie zmiany statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Grybowie. Jej pozytywna akceptacja daje nam możliwość pełnej realizacji m.in. i moich zamierzeń o których to Państwa wielokrotnie informowałem. Nowelizacja ustawy z dnia 15 października 2016 roku umożliwia nam realizację działań mających na celu dokonanie zmian w organizacji wykonywania przez Miasto Grybów usług w zakresie opieki nad dziećmi prowadzonej w ramach wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.
W dniu dzisiejszym został przedstawiony również Państwu projekt uchwały dotyczący przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Grybów na lata 2016-2022.
Wbrew pozorom, jak ważny jest również i ten dokument , to informowałem Państwa kilkakrotnie.
Rewitalizacja to nie tylko przysłowiowe „odnowienie elewacji”. Rewitalizacja, zgodnie z ustawą o rewitalizacji to kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji. Przygotowanie, koordynowanie i tworzenie warunków do prowadzenia rewitalizacji, a także jej prowadzenie w zakresie właściwości gminy stanowi jej zadanie własne. Podjęte przez nas działania mogą się przyczynić do poprawy warunków zamieszkania, mogą się przyczynić do poprawy prowadzenia działalności gospodarczej na terenie naszego miasta, jak również przyczynią się do poprawy wizerunku naszego miasta. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia GPR umożliwi przede wszystkim Miastu Grybów jak i innym podmiotom z terenu naszego miasta, jak również mieszkańcom aplikowanie o środki zewnętrzne przeznaczone na realizację zaplanowanych zadań i przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarze rewitalizacji.
W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym którzy pracowali i uczestniczyli przy tworzeniu również i tego ważnego dokumentu.
Dziękuję państwu radnym za udział w konsultacjach społecznych organizowanych w związku z tworzonym dokumentem, dziękuję dyrektorom placówek oświatowych i kulturalnych z terenu naszego miasta, dziękuję dyrektorom zakładów pracy, dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
Podziękowania kieruję również do pracowników Urzędu Miejskiego w Grybowie. Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Moniki Bochenek. Jednak największe podziękowania kieruję do pani Sekretarz Marty Kościsz, która wraz ze mną uczestniczyła od samego początku tego dokumentu , dziękuje Pani za wielkie bezgraniczne zaangażowanie i wielkie poświęcenie. Dzisiaj po kilku miesiącach wytężonej pracy śmiało możemy powiedzieć, że daliśmy radę.
Serdecznie wszystkim dziękuję.
Na zakończenie pragnę wszystkich Państwa serdecznie zaprosić wraz z Miejskim Domem Kultury w Grybowie, wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grybowie, oraz wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Grybowie na
II WIGILIĘ NA RYNKU, która odbędzie się w dniu 18 grudnia br. o godzinie 14:00. W programie m.in. wspólne łamanie się opłatkiem z mieszkańcami miasta oraz degustacja potraw wigilijnych. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.
To wszystko co na dzisiaj przygotowałem.
Informacja sporządzona została z okresu międzysesyjnego od 30 listopada do 14 grudnia 2016 roku.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za uwagę.
Burmistrz Miasta Grybów
/-/ Paweł Fyda