Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie – Dział Biblioteka w kolejnym miesiącu proponuje swoim czytelnikom następujące pozycje książkowe:
- CLIVE GIFFORD, ANDRESSA MEISSNER „Wybuchowa historia wulkanów”
- ANIKA HUSSAIN „Nasz sposób na miłość”
- AGNIESZKA DĄBROWSKA „Choćby na księżyc”
- SARA ALEX „Za białymi goździkami”
- WIKTOR MROK „Bohater”
- EMMANUEL CARRERE „Królestwo”
CLIVE GIFFORD, ANDRESSA MEISSNER
„Wybuchowa historia wulkanów”
Wulkany Wulkany wyrzucają z siebie rozpalone do czerwoności fontanny lawy i kłęby toksyczne dymu, gdy się przebudzą… Niektóre z nich bywają śmiertelnie niebezpieczne, mimo to ludzie wciąż osiedlają się w ich pobliżu… Wybuchowa historia wulkanów to wyjątkowa lektura z której dowiesz się jak powstają wulkany, gdzie są rozlokowane, dlaczego tak gwałtownie wybuchają i w jaki sposób naukowcy przewidują kolejne erupcje.
Źródło: Lubimyczytac.pl
ANIKA HUSSAIN
„Nasz sposób na miłość”
Zara i Adnan są tylko przyjaciółmi. Zawsze byli i zawsze będą. Nawet jeśli muszą udawać dziewczynę i chłopaka…
Zara jest romantyczką i desperacko pragnie przeżyć wielką historię miłosną, koniecznie prawdziwą. Kiedy jej najlepszy przyjaciel Adnan błaga ją, by udawała, że chodzi z nim na randki, żeby ukryć jego nowy, tajny związek, Zara się waha. Ale dzięki temu uszczęśliwiłaby swoich rodziców, którzy uwielbiają chłopaka – to mogłoby na jakiś czas powstrzymać rodzinne kłótnie. Zara więc przystaje na propozycję. Ale jak bardzo udawanie związku z najlepszym przyjacielem może się różnić od zwykłego spędzania z nim czasu? Okazuje się, że bardzo. Z udawaną randką wiąże się udawane trzymanie się za rękę, udawane całowanie i prawdziwe uczucia.
A kiedy w życiu Zary pojawia się nowy chłopak, sprawy stają się jeszcze bardziej zagmatwane.
Źródło: Lubimyczytac.pl
AGNIESZKA DĄBROWSKA
„Choćby na księżyc”
Czasem jedna osoba, która w ciebie uwierzy, potrafi zdziałać cuda…
Rówieśnicy z jego wsi nagrywają rapsy, obijają się i nie myślą za dużo o przyszłości. A Radek? Radek marzy tylko o jednym. By opuścić to miejsce. Chodzi głodny, nie ma butów na zimę, ale przede wszystkim brakuje mu miłości. Karmi się więc jej okruchami od każdego, kto chce mu je dać. Życzliwość ludzi kończy się jednak, gdy pod adresem Radka padają oskarżenia o kradzież.
Co tak naprawdę wydarzyło się na zapleczu miejscowego sklepu? Kto jest złodziejem? I co wspólnego z tą sprawą mają nowa dziewczyna z dużego miasta oraz romski chłopak?
„Choćby na księżyc” to wciągająca, pełna emocji opowieść o szukaniu siebie, przezwyciężaniu stereotypów i przyjaźni pełnej wyzwań.
Źródło: Lubimyczytac.pl
SARA ALEX
„Za białymi goździkami”
Kiedy oczy ogarnie ciemność,naucz się kierować innymi zmysłami.
Anielin Brzask rozpoczyna swój ostatni rok na uczelni. Gdy pewnego dnia w drodze na zajęcia wstępuje do ulubionej kawiarni na gorącą czekoladę, nie spodziewa się, że właśnie tam pozna mężczyznę, który całkowicie zawładnie jej myślami. Alan jest przystojny, szarmancki i niewidomy. Anielin, zafascynowana roztaczaną przez niego aurą tajemniczości, podporządkowuje się swoim uczuciom bez reszty. Nawet nie zauważa, kiedy mężczyzna, w którym się zakochała, zamienia się w jej kata.
Luksusowa posiadłość Alana od tej pory jest dla niej więzieniem: to tutaj, w kompletnej ciemności i ciszy, mężczyzna prowadzi swój prywatny, okrutny eksperyment. By przetrwać i spróbować wydostać się z tej śmiertelnie niebezpiecznej pułapki, Anielin musi nauczyć się żyć na jego zasadach. Co odkryje, gdy wejdzie głębiej w świat psychopatycznego oprawcy?
Źródło: Lubimyczytac.pl
WIKTOR MROK
„Bohater”
Jest na ustach wszystkich… Mściciel, sadystyczny morderca a może jedyny sprawiedliwy?
W Moskwie w ciągu jednego dnia następuje seria brutalnych morderstw. Ofiarami są pośrednicy finansowi, którzy oferują tak zwane chwilówki, czyli szybkie wysokooprocentowane pożyczki, często wykorzystując nieświadomych klientów na wielkie kwoty. Pułkownik Nikiszina wraz ze swoim zespołem nie jest w stanie nadążyć za kolejnymi zgłoszeniami. A morderca porusza się niczym duch – zabija niepostrzeżenie, nie zostawia śladów, umyka kamerom i policyjnym zasadzkom. Szybko okazuje się, że ofiary łączą nie tylko malwersacje finansowe…
Jak namierzyć mordercę oszustów, któremu po cichu kibicują mieszkańcy miasta? Czy zabójca zdoła doprowadzić swoją misję do końca, zanim policja połączy wszystkie tropy?
Zespół śledczych w porywającym pościgu za nieuchwytnym mścicielem, który sam wymierza sprawiedliwość.
Nowa książka Wiktora Mroka porywa w szaleńczą gonitwę za bezwzględnym mścicielem. Wciągający kryminał, pełen napięcia, brutalnych zbrodni i zaskakujących zwrotów akcji, który nie pozwoli na złapanie oddechu do samego końca.
Źródło: Lubimyczytac.pl
EMMANUEL CARRERE
„Królestwo”
Emmanuel Carrere, ceniony francuski pisarz i reżyser filmowy, dwadzieścia lat temu przeżył religijne uniesienie – zaczął codziennie chodzić do kościoła i przyjmować eucharystię. Każdą wolną chwilę spędzał nad lekturą Pisma Świętego i dzieł ojców Kościoła, filozofów i wybitnych teologów. Wszystkie swoje myśli skrupulatnie zapisywał. Jednak pewnego dnia wiara odeszła. Równie niespodziewanie, jak się pojawiła.
Carrere po latach powraca do tych doświadczeń i pisze Królestwo. Stara się – już z pewnej perspektywy i jako sceptyk – zrozumieć, co w istocie przeżył. Spłynęła na niego łaska boska, a może padł ofiarą zbiorowej hipnozy? Opierając się na prywatnych zapiskach, odtwarza czas, gdy wierzył wiarą krystalicznie czystą. Nie poprzestaje jednak na opisaniu swoich przeżyć. Wątki autobiograficzne na oczach czytelnika zaczyna przeplatać licznymi dygresjami na temat sztuki, przeczytanych książek, obejrzanych filmów, a przede wszystkim refleksjami na temat Pisma Świętego. Carrere z właściwą sobie lekkością, ale i uzbrojony w gruntowną wiedzę z różnych dziedzin, pochyla się nad Dziejami i Listami Apostolskimi i w porywający sposób odmalowuje epokę, w której rodziło się chrześcijaństwo. Opowieść autobiograficzna przeradza się tym samym w pasjonującą powieść o uczniach Jezusa i początkach nowej religii. Na pierwszy plan wysuwają się apostoł Paweł i ewangelista Łukasz. Wędrujemy razem z nimi od Troady, gdzie po raz pierwszy się spotkali, poprzez Jerozolimę, aż do Rzymu.
Przyglądamy się zakładaniu kolejnych lokalnych kościołów, a w końcu prześladowaniu chrześcijan za rządów Nerona.
Jak było naprawdę? W jaki sposób niewielka grupka wyznawców Jezusa powołała do życia jedną z najważniejszych instytucji w historii ludzkości? Czy między ewangelistami istniała rywalizacja?
Szczera autobiografia, powieść dygresyjna, a może współczesny traktat teologiczny? Królestwo Carrere’a to epickie dzieło, które wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Zachwyca i nie daje o sobie zapomnieć.
Wybitna książka – dla tych, którzy wierzą, bo dzięki niej pogłębią swoją wiedzę na temat narodzin chrześcijaństwa, i dla tych, którzy podobnie jak Carrere wciąż szukają swojego Królestwa.
Źródło: Lubimyczytac.pl








